Dantų protezavimas

Dantų netekimas yra skaudi problema kiekvienam žmogui. Kiekvienas norime bendrauti, maitintis ir juoktis laisvai, nemąstydami apie nešiojamus protezus.

Šiuolaikinės technologijos ir tobulėjantys specialistai, išplėtė dantų protezavimo ribas: dantų kramtymo funkcija atstatoma maksimaliai ir žmogus nebejaučia nepatogumo nešiodamas protezus,o dirbtiniai dantys tampa sunkiai pastebimi.

Pacientai kreipiasi norėdami ne vien atstatyti prarastus dantis, bet ir trokšdami turėti tobulą šypseną, sukurtą mažesnių arba didesnių protezavimo intervencijų pagalba. Kaip bebūtų, pacientas turi tinkamai psichologiškai pasiruošti.

Gydytojas odontologas informuoja apie įvairių technologijų pliusus bei minusus, visų pasirinkimų galimybes, dantų implantavimo ir vėliau būsiančio protezavimo kainas bei galimybes. Pacientui padedama apsispręsti atsižvelgus į klinikinę situaciją, pasirinkus tinkamą dantų protezavimo technologiją ir atsižvelgus į paciento finansines galimybes.

  Parinkto protezo konstrukcijos turi būti biologiškai ir chemiškai suderinamos.

  Labai svarbi burnos audinių ir medžiagų, iš kurių gaminamas protezas, tarpusavio sąveika. Ilgą laiką restauracijoms būnant burnoje su biologiniais audiniais neturi pastarųjų dirginti ar neigiamai veikti.

Problemos, su kuriomis susiduria žmogus, netekęs dantų

 • Pakitęs estetinis vaizdas

Dantų netekimas pažeidžia estetines normas, o tai pasireiškia veido pokyčiais. Žmonės, be priekinių dantų, nebesišypso arba šypseną slepia. Jie nebegali gyventi visaverčio socialinio gyvenimo. Šoninių dantų grupės netekimas taip pat turi įtakos veido konfigūracijai. Pakinta veidas. Atrofavęsis apatinis žandikaulis sąlygoja smakro atsikišimą į priekį, o viršutinio žandikaulio atrofija (nykimas) – nosies galo nulinkimą žemyn bei skruostų įdubimą. Netekus dantų, įkrenta lūpos. Pagilėjusios lūpų ir smakro raukšlės, nusileidę lūpų kampai sendina žmogų, o tai gali įtakoti asmens psichinės būsenos sutrikimus.

 • Kramtymo funkcijos sutrikimas

Netekus visų dantų kramtymo funkcija tampa menka.. Bedančiai žmonės prisitaiko ir maistą bando trinti dantenomis bei liežuviu. Kai kramtymo visai nebelieka, sumažėja ir seilių išsiskyrimas. Pacientai skundžiasi, jog nejaučia maisto skonio ir praranda malonumą valgyti.

 • Kalbos sutrikimas

Dantų netekimas turi įtakos ir kalbos sutrikimams. Labiausiai sutrinka kalba, jei netenkama priekinių dantų. Atsiranda netikslus garsų tarimas ir šveplavimas. Kartais nutinka taip, kad pacientai skundžiasi atsiradusiu švilpimu tariant kai kurios garsus. Garsų tarimas gali pakisti ir netekus šonuose esančių dantų, nes ir jie turi įtakos garso susidarymui (sukuria erdvę oro praėjimui). Su laiku tokių pacientų kalba tampa visai nesuprantama.

 • Virškinimo sistemos sutrikimas

Dantys – neatskiriamas virškinimo sistemos vienetas. Jų netekimas sąlygoja įvairaus laipsnio virškinimo sutrikimus. Skrandžio veiklai ir medžiagų apykaitai įtaką daro maisto sukramtymas.
Bedančių žandikaulių protezavimas reikalauja ypatingo kruopštumo. Problema yra ta, kad, netekus dantų, prasideda žandikaulio alveolinių ataugų, veido skeleto ir jį padengiančių minkštųjų audinių atrofija (nykimas), mažėja apatinės veido dalies aukštis.

Išimamų protezų gaminimas ir pritaikymas pacientui yra sudėtingas darbas – vienas didžiausių iššūkių dantų protezavime. Jo tikslas – mažinti žandikaulių atrofiją, išlaikyti raumenų tonusą, atkurti kramtymo, kalbos bei estetinę funkcijas.

Šiuolaikinis išimamų protezų gamybos būdas, taikant naujas technologijas ir įrangą, leidžia pagaminti kokybiškus dantų protezus. Tokie protezai daug geriau fiksuojami burnoje ir yra pakankamai stabilūs.

Pagal individualų gydymo planą kokybiškai pagamintas dantų protezas pagerina žmogaus gyvenimo kokybę. Pagrindinis gydytojo ortopedo ir dantų techniko bendradarbiavimo tikslas – pagaminti gerai fiksuotus, stabilius ir estetiškus protezus, kuriais pacientas būtų patenkintas. Todėl svarbus ne tik protezų gaminimas, bet ir tinkamas psichologinis paciento parengimas ortopediniam gydymui, kliento poreikių bei pageidavimų analizė.

Dantų protezas turi atitikti šiuos aukštus reikalavimus:

 • atkurti kramtymo funkciją,
 • tvirtai fiksuotis burnos ertmėje, būti lengvai įdedamas ir išimamas,
 • atitikti estetikos reikalvimus,
 • netrukdyti fonetikai,
 • sukelti minimalų spaudimą į mikštuosius burnos audinius,
 • kelti nesudėtingus higieninius reikalavimus,
 • gaminami iš biologiškai saugių medžiagų, kurios nekeltų pavojaus burnos ertmės audiniams net ir naudojant ilgą laiką.

Neišimami protezai

 • Protezavimas nenuimamais metalo-keramikos vainikėliais ir tiltiniais protezais

Danties anatominė forma ir funkcija atkuriama vainikėliu, kurio pagrindą sudaro metalo karkasas, o natūralią išvaizdą suteikia keramikinė apdaila. Taip gaminami pavieniai vainikėliai bei tiltiniai protezai.
Protezavimas taikomas tuomet, kai danties vainikas yra smarkiai suardytas dantų karieso, nuskilęs traumos metu ar tiesiog yra netaisyklingos formos dėl vystymosi sutrikimų.  Bet kokiu atveju, dantis turi būti tinkamai paruoštas protezavimui – sudarytas tinkamas pagrindas būsimam protezui. Nuo paruošto danties nuimamas silikoninis atspaudas ir siunčiamas technikui gaminti protezą. Gautas vainikėlis yra pritaikomas ir pricementuojamas.

 • Protezavimas nenuimamais bemetalės keramikos cirkonio oksido pagrindu pagamintais vainikėliais ir tiltiniais protezais.

Danties anatominė forma ir funkcija atkuriama vainikėliu, kurio pagrindą sudaro baltas cirkonio oksido karkasas. Taip gaminami aukštus estetinius reikalavimus atitinkantys pavieniai vainikėliai bei tiltiniai protezai.
Protezavimas taikomas tuomet, kai danties vainikas yra smarkiai suardytas dantų karieso, nuskilęs traumos metu ar tiesiog yra netaisyklingos formos dėl vystymosi sutrikimų. Tokiu būdu pagaminti protezai yra estetiškesni ir kartu labai tvirti. Jų sudėtyje nėra metalo, todėl tinka alergiškiems žmonėms.

Pacientai, kuriems atstatomos estetinės zonos priekinių dantų srityje, dažniausiai renkasi aukštos kokybės ir nepriekaištingos estetinės išvaizdos protezus cirkonio oksido pagrindu.

Prieš protezavimą dantis turi būti tinkamai paruoštas – sudarytas tinkamas pagrindas būsimam protezui. Tuomet nuimamas silikoninis atspaudas ir siunčiamas technikui gaminti protezą. Gautas vainikėlis yra pritaikomas ir pricementuojamas.

 • Protezavimas nenuimamais metaliniais vainikėliais ir tiltiniais protezais

Danties anatominė forma ir funkcija atkuriama metaliniais vainikėliais ar tiltiniais protezais.
Protezavimas taikomas tuomet, kai danties vainikas yra smarkiai suardytas dantų karieso, nuskilęs traumos metu ar tiesiog yra netaisyklingos formos dėl vystymosi sutrikimų.

Prieš protezavimą dantis turi būti tinkamai paruoštas – sudarytas tinkamas pagrindas būsimam protezui. Tuomet nuimamas silikoninis atspaudas ir siunčiamas technikui gaminti protezą. Gautas vainikėlis yra pritaikomas ir pricementuojamas .

Dantų protezavimas bemetalės keramikos vainikėliu atliktas odontologijos klinikoje City-Dent Vilniuje

Išimami protezai
 • Dantų eilių defektų protezavimas išimamais plokšteliniais protezais.

  Esant dideliems dantų defektams, ypač galinėje dantų srityje, dažnai protezavimas neišimamais tiltiniais protezais yra neįmanomas. Tokiu atveju siūlome susigrąžinti gražią šypseną išimamais plokšteliniais protezais.

 • Dantų eilių defektų protezavimas išimamais minkštos plastmasės plokšteliniais protezais.

  Esant dideliems dantų defektams, ypač galinėje dantų srityje, dažnai protezavimas neišimamais tiltiniais protezais yra neįmanomas. Išvengti estetinių problemų bei atkurti kramtymo ir kalbėjimo funkciją galima minkštos plastmasės pagrindu gaminamais išimamais protezais, kurie pasižymi ypač dideliu komfortiškumu pacientui ir stabilumu burnoje.

 • Dantų eilių defektų protezavimas išimamais lanko atraminiais protezais.

Didelius dantų eilių defektus taip pat galima atstatyti išimamais protezais, kurie turi metalinį karkasą. Šių protezų pranašumas – patogumas pacientui, tvirtas laikymasis burnos ertmėje ir tvirtumas.
Tokie protezai dengia nedidelį gleivinės plotą burnos ertmėje. Tai suteikia patogumo jausmą, žmogus nejaučia didelio svetimkūnio burnoje. Stipri ir tampri fiksacija apsaugo nuo nepageidaujamo protezo judėjimo burnoje.

 • Kosmetinės plokštelės

Naudojamos laikinai defektui atstatyti. Pacientams taikoma vietos užlaikymui, kol daromas nuolatinis protezas ar sudarinėjimas tolimesnio gydymo planas.

Paslaugas suteikiame išsimokėtinai. Taippat yra galimybė pasinaudoti teritorinių ligonių kasų kompensacija. 

Kviečiame registruotis į NEMOKAMĄ konsultaciją telefonu +370 644 46909

Odontologijos klinikoje City-Dent danų protezavimą atlieka protezuojanti gydytoja Modesta Draugelytė.

Visos dantų gydymo paslaugos atliekamos išsimokėtinai.  Dirbame su Vilniaus, Kauno, Panevėžio ligonių kasomis.  Dirbame su sveikatos draudimais