facebook

Dantų implantavimas

 

 Dantų implantai neatpažįstamai pakeitė odontologijos veidą per pastaruosius 30 metus. Dabar tai itin plačiai naudojamas prarastų dantų atkūrimo būdas. Implantologija mėgsta analizavimą ir tikslų chirurginį darbą. Tai sritis, kurioje susivienija menas, patirtis ir žinios. Tiesa, mokslas dar nesugeba idealiai atkartoti tobulai evoliucijos metu susiformavusių danties audinių, tačiau kolkas implantai yra geriausia alternatyva jų netekus.

Dantų implantavimas odontologijos klinika City-Dent

 

Dantų implantai

Iš ko susideda dantų implantasPaprastai tariant, implanto pagalba mes atkuriame danties šaknį. Implantas po chirurginės operacijos nėra matomas  nes yra lokalizuotas žandikaulio kaule. Vėliau ši dirbtinė šaknis (implantas) yra naudojama vainikėliams, tiltiniams ar plokšteliniams protezams tvirtinti.

 Kuomet žmogus praranda vieną, kelis arba visus dantis, o išimami protezai (plokštelės) netenkina lūkesčių, galimas protezavimas naudojant implantus. Tai gaminys iš ne biologinės kilmės medžiagų (dažniausiai- metalų), chirurginiu būdu įsriegiamas į žandikaulio kaulą.

 Jeigu trūksta vieno arba kelių dantų – sriegiamas vienas ar keli implantai, o ant jų fiksuojami dantys cementavimo būdu arba prisukus juos varžteliu.

 Jei trūksta vieno arba abiejų žandikaulių VISŲ dantų, fiksavimas vyksta ant kelių implantų (viršutiniame žandikaulyje – 4-6, apatiniame 2-4) ir tvirtinamas visas dantų lankas. Tokiu atveju, protezas fiksuojamas tvirtai ir diskomfortas kalbant bei valgant sumažinamas iki minimumo.

 

Mes naudojame dantų implantus Straumann

 Jau daugybę metų Straumann – populiariausi dantų implantai pasaulyje. Išskirtinis dėmesys medicinos mokslui, nuolatinis technologijų tobulinimas, šveicariška kokybė, platus asortimentas ir visada lanksčios kainos lėmė tai, kad šiandien Straumann vardas tapatinamas su šiuolaikinės implantologijos kokybės standartu.
Straumann gamina implantus iš patentuoto titano / cirkonio lydinio – Roxolid. Moksliniai tyrimai atskleidė, kad, pakeitus titaną į Roxolid, ir taip aukštas implantų prigijimo rodiklis (vidutiniškai – apie 96,8 %) išaugo beveik dviem procentais – iki 98,4 %. Roxolid lydinys yra daugiau nei 35 % stipresnis už titaną. Beveik pusei pacientų trūksta žandikaulio kaulo storio, todėl tenka priauginti kaulą, o tai padidina gydymo kainą ir ilgina gijimo laikotarpį. Roxolid lydinys leidžia naudoti vienu diametru mažesnį implantą ir 54 % atvejų išvengti kaulo priauginimo operacijos bei atlikti mažesnę intervenciją į žmogaus organizmą.

 Straumann – didžiausias dantų implantų gamintojas pasaulyje. Būdami dantų implantologijos pradininkai, turėdami ne vieną patentą Straumann gamina išskirtinius dantų implantus ir milijonams žmonių pasaulyje gražina šypsenas jau 40 metų. Lietuvoje Straumann – nuo 2003-iųjų. Dėl išskirtinės kokybės ir geriausių rezultatų beveik kas antras Lietuvoje įsriegiamas dantų implantas yra pagamintas šveicarų. Straumann atstovybės yra daugiau nei 100 šalių, todėl kad ir kur Jūs keliautumėte ir kas benutiktų, visada atsiras odontologas, dirbantis su Straumann implantų sistema.

Straumann dantų implantai odontologijos klinika City-Dent

 

Ar dantų implantai atstoja savus dantis?

 Ne. Kol Kas niekas negali atstoti savų, evoliucijos metu ištobulinų dantų. Implantai ,šiuo metu, yra panašiausia natūraliems dantims konstrukcija, tačiau jų tapatinki negalima. Nieko tobulesnio, už savus dantis mokslas ir medicina dar nėra sukūrę, todėl reikia ypač prižiūrėti tai, ką turime

 

Ar jūs tinkamas kandidatas dantų implantacijai?

Idealus kandidatas šiai procedūrai yra geros bendros ir puikios burnos sveikatos žmogus. Impantui reikalingas tinkamas kaulo kiekis ir sveikos dantenos (be periodonto pakitimų). Visiems veiksniams įvertinti mes paskiriame pacientus atlikti papildomus tyrimus. Vienas jų – kūginio pluošto kompiuterinė tomografija, kitaip dar vadinama 3D kompiuterinė tomografija. Tai naujausias tyrimo metodas moderniojo odontologijoje. Neketiname spėlioti ir siekiame minimalizuoti odontologinių procedūrų nesėkmes, todėl tyrimą rekomenduojame daugeliui pacientų. Kompiuterinė tomografija suteikia aukštos kokybės tūrinius vaizdus, kurie puikiai atkartoja žandikaulių anatomiją trijų dimensijų erdvėje. Šie duomenys suteikia maksimalią informaciją gydytojui ir leidžia tiksliai suplanuoti gydymą. Lyginant su įprastine kompiuterine tomografija, šio tyrimo metu jonizuojanti spinduliuotė yra kur kas mažesnė, o pati procedūra neužtrunka ilgai.

Kodėl Jums reikalinga 3D kompiuterinė tomografija?:

  • Prieš implantaciją siekiant išmatuoti kaulą ir parinkti tinkamą implantą
  •  Planuojant modernų implantavimo būdą – chirurginio gido gamybai
  • Esant sudėtingam šalinimui – įvertinti dantų projekciją apatinio žandikaulio nervo atžvilgiu ir jų šaknų poziciją
  • Viršutinio žandikaulio ančių (sinusų) ištyrimui
  • Patikslinti burnos patologijai

 

Implantų tipą lemiantys veiksniai:

• Būsimo protezo konstrukcija ir apimtis.
• Kaulinio audinio, tinkamo implantacijai, kiekis, jo anatominiai ypatumai bei kokybė (svarbu įvertinti būsimų implantų kampą su okliuzine plokštuma; jų išilginės ašys negali sudaryti didesnį nei 30° kampą su statmeniu, išvestu į okliuzinę plokštumą).
• Minkštųjų audinių būklė (storis, paslankumas, kraujotaka, anatominiai ypatumai).
• Implantai negali būti arčiau vienas kito nei 3 mm.
• Implantai negali būti arčiau nei 2 mm iki svarbių anatominių struktūrų (nervų, viršutinio žandikaulio ančio (sinuso) ir kt.).
• Implantą iš prieanginės ir liežuvinės pusių turi supti ne mažiau kaip 2mm storio kaulinio audinio sluoksnis.
Jeigu esate netekę vieno danties, defektui atkurti užteks vieno implanto ir vieno protezo (karūnėlės). Kelių implantų atramų tiltas gali būti reikalingas jeigu esate netekę kelių dantų.

dantų implantavimas vilniuje City-Dent

Kaip jau minėjome ankščiau, implantacijos sėkmė labiausiai priklauso nuo likusio kaulo kiekio ir jo kokybės. Dėl šios priežasties viršutiniame žandikaulyje implantuoti yra kiek sudėtingiau, nes čia mes turime sinusų ertmes. Išeitis šioje situacijoje yra sinuso pakėlimo operacijos. Jos metu pakeliamas sinuso dugnas ir sukuriamas papildomas kaulo sluoksnis, reikalingas implantacijai.

kaip vyksta dantų implantavimas

 

Esant kitiems kaulinio audinio defektams taikomos kaulo, arba jo pakaitalų, priaugimino operacijos. Jos dažnai yra būtinos sėkmingai implantacijai.

kaulo priauginimas dantų implantavimui

 
Ko galite tikėtis po dantų implantacijos?

 Kaip žinote, norint išlaikytis sveikus dantis, reikia reguliarai lankytis pas gydytoja odontologą ir kruopščiai prižiūrėti dantis namuose.

 Dantų implantai yra lyg jūsų nauji dantys ir jiems reikalinga tokia pati, ar net didesnė, priežiūra. Be įprastinio dantų valymosi šepetėliu ir pasta, turėtumete nepraleisti tarpdančių valymo tarpdančių šepetėliais, specialių šepelėlių implantams ir reguliarios profesionalios burnos higienos (jos metu turite perspėti specialistą apie turimus implantus, kad šis naudotų specialius įrankius).

 Po implantacijos negalite pamiršti profilaktinių vizitų pas chirurgą ar periodontologą, kad Jūsų protezas būtų ilgaamžis ir juo galėtumėte džiaugtis kuo ilgiau

 
Dantų implantų priežiūra

 Bet koks protezavimas reikalauja priežiūros, o implantai – ypatingos. Kalbant apie pastaruosius – apsilankymų du kartus per metus pas burnos higienistą ir gydytoja (kad įvertintų implantų stabilumą kaule ir bendrą burnos būklę) nepakanka.

 Įprastinės burnos priežiūros priemonės turint implantus:

  • Minkštas dantų šepetėlis. Valymas 45* kampu. Alternatyva – elektrinis šepetėlis.
  • Vieno danties šepetėlis. Padės pasiekti sunkiai prieinamas vietas.
  • Mažo abrazyvumo, be fluoridų (jeigu nėra savų dienų) pasta.
  • Tarpdančių šepetėliai du kart dienoje.
  • Tarpinės dalies valymas „super siūlu“
  • Irigatorius. Pašalinti maisto likučius bei apnašas.
 
Papildomai reikia žinoti apie dantų implantaciją:
  • Turint protezus (ypač su keramikos ar plastiko apdaila) vengti labai kieto maisto. Implantai (skirtingai nuo savų dantų) neturi jautrumo todėl susidaro didesnė kramtymo jėga, o to pasekoje – protezai gali lūžti.
  • Vengti terminių pokyčių. Pakaitomis nevartoti labai karšto ir šalto maisto, nes temperatūra įtakoja medžiagų plėtimąsi-traukimąsi. Tai gali sukelti konstrukcijos skilimus.
  • Kapa. Dažnai apsaugoti protezus naudojama kapa. Ji kompensuoja prastesnę amortizaciją.

 Ar užtenka vien mano pastangų, kad implantai tarnautų ilgai ir laimingai?

  • Deja, ne. Organizme nuolat vyksta pokyčiai. Net jei Jums protezai nekelia jokių problemų, dar nereiškia, kad viskas yra taip, kaip turi būti. Lankytis pas gydytoją reikia bent su kartus per metus. Net ir naudojant visas individualios burnos higienos priemones atsiras nišos, kurias pasiekti patys nesugebesite. Tam yra pagalba – burnos higienistas:
  • Esant neblogiems burnos higienos įpročiams, ir pacientams, kurie turi 3 vienetų dalinį fiksuotą protezą – vizitai pas burnos higienistą ne rečiau kaip kas 6 mėnesius,
  • Esant neblogiems burnos higienos įpročiams ir pacientams, kurie turi viso dantų lanko (viršutinio arba apatinio) fiksuotą protezą  – vizitai pas burnos higienistą 2-3 kartus per metus. Jų metu protezai, fiksuoti ant implantų, gali būti nuimami ir išvalomi.
  • Esant prastiems burnos higienos įpročiams – vizitai pas burnos higienistą 5-6 kartus per metus.

 Visos dantų gydymo paslaugos atliekamos išsimokėtinai.  Dirbame su sveikatos draudimais

Kviečiame registruotis į NEMOKAMĄ konsultaciją telefonu +370 644 46909

Odontologijos klinikoje City-Dent danų implantavimą atlieka burnos chirurgė Jurgita Jokubauskienė, Deividas Blažys