Dantų implantavimas

 

Dantų implantai neatpažįstamai pakeitė odontologijos veidą per pastaruosius 25 metus. Implantacija – ne vien mokslinių atradimų sritis, reikalaujanti daug tyrimų ir išsamaus teorinio analizavimo, bet ir šiandiena – plačiai taikoma praktikinėje. Implantologija reikalauja išsamaus analizavimo ir tikslaus chirurginio darbo. Tai tiek mokslas, tiek meno ir patirties susivienijimas.

Dantų implantai

 

Paprastai tariant, implanto pagalba mes atkuriame danties šaknį. Implantas po chirurginės operacijos nėra matomas, nes yra lokalizuotas žandikaulio kaule. Vėliau ši dirbtinė šaknis (implantas) yra naudojama vainikėliams, tiltiniams ar plokšteliniams protezams tvirtinti.

Implantai dažniausiai yra gaminami iš titano, kuris yra lengvas, stiprus ir biologiškai suderinamas su burnos audiniais. Tai sudaro mažiausias galimybes organizmui jį atmesti. Titano lydiniai yra plačiausiai naudojami ne vien odontologijoje, bet ir ortopedinėse sąnarių keitimo operacijose. Būtent dantų implantai turi didžiausią sėkmingo prigyjimo rodiklį lyginant su kitais žmogaus kūno implantais.

Išskirtinė titano savybė vadinama osteointegracija (“osteo”, – kaulų; “integracija”, – sintezė arba prisijungimas). Jos dėka dantų implantacija pasiekė tokį populiarumą ir funkcionalumą. Praradus dantį, kartu netenkama ir jį palaikiusio kaulo. Įsriegiant implantą ne vien atkuriame dantį, bet ir sustabdome tolimestį žandikaulio yrimą, išlaikome jo formą ir tinkamą tankį. Taigi, tai reiškia, kad taip yra palaikomas visas veidinės dalies skeletas ir netgi, netiesiogiai, minkštieji audiniai – dantenos, skruostai ir lūpos.

Implantų dėka atkuriama kramtymo funkcija, natūrali šypsena ir raiški kalba.

Dantų impantų rūšys:

 

Implantai, esantys kaule. Tai dažniausiai naudojamas tipas. Juos sudaro įvairių rūšių sraigtai, chirurgiškai įsriegiami į žandikaulį.

Tradiciniai dviejų dalių implantai – tai didžiausią populiarumą turintys implantai. Jie sukami į kaulą , vėliau pritvirtinami. Varžteliu fiksuojama protezavimo atrama, prie kurios pricementuojamas (arba prisukamas) dantų protezas. Tokios sistemos privalumas yra tas, kad netgi esant nepalankiai implanto padėčiai ar krypčiai, naudojant kampines ar individualiai liejamas protezavimo atramas, galima pagaminti protezą, atitinkantį funkcinius ir estetinius standartus.

Antkauliniai. Šie yra tvirtinami ant kaulo paviršiaus. Metalinio rėmo dalys per dantenas susisiekia su burnos ertme ir jomis tvirtinasi su protezinėmis konstrukcijomis. Ši rūšis yra taikoma pacientams, kuriems negalime naudodoti įprastinės implantacijos arba turi minimalų žandikaulio kaulo aukštį.

Ar jūs tinkamas kandidatas dantų implantacijai?

 

Idealus kandidatas šiai procedūrai yra geros bendros ir puikios burnos sveikatos žmogus. Impantui reikalingas tinkamas kaulo kiekis ir sveikos dantenos (be periodonto pakytimų).

 

Kas atliekama implantacijos metu?

 

Tai yra komandinio darbo tarp Jūsų, gydytojo odontologo ir burnos chirurgo rezultatas. Visų trijų pusių diskusijos metu nusprendžiama būsima implanto vieta, forma ir protezo rūšis.

Implantų tipą lemiantys veiksniai:

 

• Būsimo protezo konstrukcija ir apimtis.
• Kaulinio audinio, tinkamo implantacijai, kiekis, jo anatominiai ypatumai bei kokybė (svarbu įvertinti būsimų implantų kampą su okliuzine plokštuma; jų išilginės ašys negali sudaryti didesnį nei 30° kampą su statmeniu, išvestu į okliuzinę plokštumą).
• Minkštųjų audinių būklė (storis, paslankumas, kraujotaka, anatominiai ypatumai).
• Implantai negali būti arčiau vienas kito nei 3 mm.
• Implantai negali būti arčiau nei 2 mm iki svarbių anatominių struktūrų (nervų, viršutinio žandikaulio ančio (sinuso) ir kt.).
• Implantą iš prieanginės ir liežuvinės pusių turi supti ne mažiau kaip 2mm storio kaulinio audinio sluoksnis.
Jeigu esate netekę vieno danties, defektui atkurti užteks vieno implanto ir vieno protezo (karūnėlės). Kelių implantų atramų tiltas gali būti reikalingas jeigu esate netekę kelių dantų.

Kaip jau minėjome ankščiau, implantacijos sėkmė labiausiai priklauso nuo likusio kaulo kiekio ir jo kokybės. Dėl šios priežasties viršutiniame žandikaulyje implantuoti yra kiek sudėtingiau, nes čia mes turime sinusų ertmes. Išeitis šioje situacijoje yra sinuso pakėlimo operacijos. Jos metu pakeliamas sinuso dugnas ir sukuriamas papildomas kaulo sluoksnis, reikalingas implantacijai.

Esant kitiems kaulinio audinio defektams taikomos kaulo, arba jo pakaitalų, priaugimino operacijos. Jos dažnai yra būtinos sėkmingai implantacijai.

Ko galite tikėtis po implantacijos?

 

Kaip žinote, norint išlaikytis sveikus dantis, reikia reguliarai lankytis pas gydytoja odontologą ir kruopščiai prižiūrėti dantis namuose.

Dantų implantai yra lyg jūsų nauji dantys ir jiems reikalinga tokia pati, ar net didesnė, priežiūra. Be įprastinio dantų valymosi šepetėliu ir pasta, turėtumete nepraleisti tarpdančių valymo tarpdančių šepetėliais, specialių šepelėlių implantams ir reguliarios profesionalios burnos higienos (jos metu turite perspėti specialistą apie turimus implantus, kad šis naudotų specialius įrankius).

Po implantacijos negalite pamiršti profilaktinių vizitų pas chirurgą ar periodontologą, kad Jūsų protezas būtų ilgaamžis ir juo galėtumėte džiaugtis kuo ilgiau.

Visos dantų gydymo paslaugos atliekamos išsimokėtinai.  Dirbame su Vilniaus, Kauno, Panevėžio ligonių kasomis.  Dirbame su sveikatos draudimais

Kviečiame registruotis į NEMOKAMĄ konsultaciją telefonu +370 644 46909

Odontologijos klinikoje City-Dent danų implantavimą atlieka burnos chirurgė Agnė Juktonytė