facebook
Kaip elgtis po dantų implantacijos
Dantų implantacija – burnos ertmėje atliekama operacija, kurios metu sriegiamas implantas, atstojantis danties šaknį. Taigi, jei jums buvo atlikta dantų implantacija, tikriausiai prieš ją jautėte įtampą (labai jaudintis nereikėtų, bet… lengviau pasakyti nei padaryti). Todėl rekomenduojama taip susiplanuoti savo dienotvarkę, kad operacijos dieną nereikėtų eiti į darbą, neturėtumėte jokių svarbių susitikimų ir neatidėliotinų reikalų (pavyzdžiui, jei gyvenate Vilniuje, tą dieną iš savo miesto niekur ir nevažiuokite). Žinoma, jei vizitas pas odontologą numatytas vakare, visus svarbius darbus galite atlikti, tai gali būti ir naudinga, nes padės nukreipti jūsų mintis nuo laukiančios procedūros. Bet kokiu atveju primename, jog dažnai pacientai implantavimo baiminasi visai be reikalo – tai greita ir neskausminga procedūra. Kita vertus, nors operacijos metu skausmo tikrai nejusite (visada atliekama bent jau vietinė nejautra), pooperacinis periodas gali būti kiek sudėtingesnis, 3 – 4 dienas po operacijos venkite fizinio krūvio, pirčių, baseinų, didelių stresų, nevartokite kraują skystinančių vaistų. Trumpai supažindinsime su galimais pakitimais po operacijos:
Kraujavimas ir patinimas
• Po implantacijos keletą valandų iš žaizdos gali nestipriai pakraujuoti. Dėl to seilės nusidažo rausva spalva (neišsigąskite). Dažniausiai kraujavimas nustoja po keleto valandų. Tuo atveju, jei kraujavimas gausus ir nesustoja, būtinai kreipkitės į gydytoją.
• Patinimo rizika kyla po didesnės apimties operacijų (sriegiami daugiau nei trys implantai) ir po kaulo priauginimo procedūros. Didžiausias patinimas būna trečią dieną po operacijos. Kad patinimas būtų mažesnis, grįžus namo operuotoje vietoje prie žando reikia priglausti ledo pūslę, suvyniotą į rankšluostį. Šaldoma po 20 minučių su tiek pat minučių petraukomis keletą valandų.

 

Maistas.

Pirmąsias 24 valandas rekomenduojamas lengvas, minkštas, nekarštas maistas. Negalima gerti karštų gėrimų., ar alkoholio. Operuota puse patariama vengti stipraus kramtymo 1–2 mėnesius, kad kramtymo spaudimas nepersiduotų implantams ir nepakenktų jų prigijimui. Negalima nešioti išimamų protezų, kurie remtųsi į operuotą vietą

Siūlės.

Tirpstančių siūlų išimti nebūtina, tačiau kartais tai darome po 7 dienų, nes siūlai gali kaupti apnašas, sudaryti dantenose pragulas ir sukelti diskomfortą burnoje.
Skausmas
Nors pacientai labai retai skundžiasi skausmu po operacijos, iš karto po jos kartais suleidžiami priešuždegiminiai vaistai. Taip pat paskiriami priešuždegiminiai vaistai vartojimui namuose, jei pradėtų skaudėti.

Vaistai.

Dažniausiai po implantacijos skiriami 3 rūšių medikamentai:

 Antibiotikai – nurodytą jų dozę reikia gerti 2 kartus per dieną 6-14 dienų (infekcijos profilaktika);
 Skausmo malšinimas – skiriamas bet kuris vaistas, neskystinantis kraujo (pvz.: „Ketanov“, „Nimesil“, „Dolmen“), jį reikia vartoti tol, kol skauda, 2–3 kartus per dieną 2–5 dienas
 Skalavimas – 1 savaitei paskiriamas skalavimo tirpalas (0,12–0,2% chlorheksidinas).
 Visus iki tol vartotus vaistus tęskite tomis pačiomis dozėmis.

Skalavimai.

Skalauti negalima tik pirmąją parą po implantacijos

Higiena.

Tinkama burnos higiena pagreitins gijimą. Pirmosiomis dienomis po operacijos dantis reikia valyti labai švelniai, stengiantis nepažeisti jautrios gleivinės Kadangi dantys ir operuota sritis kokybiškai neišvalomi, reikia dažniau skalauti burną skalavimo priemonėmis, kurių sudėtyje yra chlorheksidino pradedant nuo sekančios dienos po operacijos. Praėjus 3 – 4 dienoms po operacijos, implanto galvutę galima švelniai valyti dantų šepetėliu. Ji turi blizgėti, o dantenos aplink ją neturėtų būti paraudę ar paburkę. Jei implanto galvutė užsiūta aklinai, dantenos šioje srityje taip pat turėtų atrodyti sveikos. Siūlus, praėjus kelioms dienoms po operacijos, reikia valyti vatos tamponėliu, suvilgytu vandenilio peroksidu, nes prie siūlų limpa minkštas maistas, kuris gali sukelti uždegimą.

Rūkymas ir alkoholis.

Šio žalingo įpročio turėtumėte atsisakyti dar prieš operaciją. Rūkymas sutrikdo kraujotaką, komplikuotai gyja žaizdos ir padidėja infekcijos į implantacijos sritį patekimo tikimybė.Jei vis dėlto mesti rukyti per sunku, po implantacijos nerekomenduojama rūkyti mažiausiai 2 savaites.

Komplikacijos.

Siekiant išvengti galimų operacijos komplikacijų, reikia griežtai laikytis po procedūros gydytojo paaiškinto režimo bei pateiktų rekomendacijų. Įsidėmėkite, jog kiekviena situacija yra individuali ir tik Jūsų gydytojas gali atsakyti į konkrečius klausimus. Jei po procedūros praėjus kelioms dienoms jaučiatės blogai, pakilo temperatūra, tinimas nepraeina arba Jums kyla klausimų,skambinkite į mūsų kliniką.

Consent Preferences