facebook

Estetinė
Dermatologija

Estetinė Dermatologija

Botulino injekcijos

Tai visame pasaulyje populiari estetinė procedūra, padedanti panaikinti
mimikos raukšlių, tačiau taip pat plačiai naudojama kovojant su migrena, prakaitavimu, raumenų
spazmais ir kitomis problemomis.

Kaip veikia botulino toksinas?

Labai mažos ir tiksliai apskaičiuotos botulino dozės suleidžiamos į tam tikrus veido raumenis. Praėjus kelioms dienoms po suleidimo raumuo nustoja susitraukinėti arba jo susitraukimai smarkiai susilpnėja. Nustojus susitraukinėti raumenims išsilygina dėl jų veiklos atsiradusios veido odos raukšlės.
Gydant padidėjusį prakaitavimą botulino leidžiamą į odą. Toksinas smarkiai susilpnina prakaito liaukų veiklą, bet suleistas į odą raumenims poveikio nedaro.

Apie procedūrą

Botulino injekcijos yra invazinė procedūra, kuri akivaizdžiai sušvelnina arba visiškai panaikina veido mimikos raukšles. Botulino toksinas blokuoja nervinius impulsus veido mimikos raumenyse. Neveikiami nervinio impulso, raumenys nesusitraukia. Taip botulino toksinas laikinai atpalaiduoja veido raumenis, sušvelnindamas ar visai panaikindamas susidariusias raukšles.

Botulino injekcijos nerekomenduojamos:

  • Nėščioms moterims,
  • Laktacijos periodu
  • Susidarius tos pačios srities uždegiminiams, infekciniams procesams;
  • Sergantiems hemofilija
  • Turintiems raumenų inervacijos sutrikimų (miastenija, Lamberto-Itono sindromas ir kt.);
  • Jei yra padidėjęs jautrumas preparato komponentams.

Kas yra Botulino toksinas?

Botulinas yra naturaliai bakterijų gaminama medžiaga. Toksinu ji vadinamas dėl pagrindinės savybės – sugebėjimo blokuoti nervinio impulso perdavimą tarp nervo ir raumens, todėl sutrinka raumens susitraukimas raumuo atsipalaiduoja. Kita toksino savybė – sugebėjimas sumažinti prakaito liaukų veiklą taip pat naudinga gydant padidėjusį prakaitavimą –  hiperhidrozę. Injekcijoms naudojamas toksinas yra išgrynintas ir atskiestas žmogaus natūralią terpę atitinkančiu fiziologiniu tirpalu.

Gydymo kursas

1 procedūra. Po 6–12 mėn. rekomenduojama procedūrą kartoti

Rezultatai

Mimikos raumenys atsipalaiduoja, oda problematiškose vietose išsilygina. Paprastai poveikis pradeda matytis 2–7 dieną. Efektas tęsiasi 4–8 mėnesius.

Kam skirta?

Ši procedūra skirta vyrams ir moterims, ne jaunesniems nei 25 metai.
Botulino toksino preparatų injekcijos mažina:

  • Kaktos mimikos raukšles;
  • Smulkias raukšlytes („žąsų kojeles“) ties akių kampučiais;
  • Raukšlytes ant nosies nugarėlės;
  • Raukšlytes aplink lūpas;
  • Padidėjusį prakaitavimą (delnuose, pažastyse, paduose).

Botulino toksiną reikia pradėti leisti, kai mimikos raukšlės nėra gilios. Tuomet raukšlelės išnyksta ir nebegilėja. Jei mimikos raukšlės gilios, vien botulino toksino gali neužtekti. Gydytojas dermatologas gilias raukšles koreguoja veido užpildais.

Kuo skiriasi botoksas nuo botulino toksino?

„Botulino toksinas“ arba tiesiog „botulinas“ yra bendrinis keleto panašių veikliųjų medžiagų pavadinimas. Rinkoje yra keli botulino toksino preparatai, tokie kaip Botox, Dysport, Vistabel. Visų jų veikimo principas yra toks pats, o skirtumai labai subtilūs, todėl negalima pasakyti, kad kuris nors iš jų yra geresnis už kitą..

Svarbu žinoti:

  • Po botulino toksino injekcijų 6 val. negalima užmigti, privaloma būti vertikalioje padėtyje
  • Spausti ir trinti injekcijų vietų;
  • Pirmąsias paras po injekcijų nesportuoti, nevartoti alkoholio;
  • Savaitę nerekomenduojama eiti į pirtį, nepersikaitinti karštoje vonioje, degintis soliariume ar saulėje;
  • Dvi savaites po procedūros nevartoti aminoglikozidų, trankviliantų (šių preparatų vartojimas gali sumažinti botulino toksino veikimą);
  • Procedūros gali būti atliekamos tik gydymo įstaigose, jas gali atlikti tik gydytojai, turintys mokymų sertifikatus ir patirties Procedūrų kokybę ir sėkmę nulemia geros gydytojo žinios apie veido raumenų išsidėstymą, tinkamas injekcijų vietos ir dozės parinkimas;
  • Botulino toksino injekcijos, derinamos su mezoterapija, biorevitalizacija ir šveitimais, yra puiki plastinės chirurgijos alternatyva.

Mitai apie neurotoksiną – kuo tikėti?

Injekcijos – daug diskusijų iššaukianti tema. Visi esame matę neįtikėtinų pavyzdžių, kuomet žmonės, piktnaudžiaudami injekcijomis ar rinkdamiesi nepatyrusius gydytojus neatpažįstamai pakeičia savo veido bruožus ir ima skųstis veido raumenų atrofija ir kitomis komplikacijomis.
Kai daromos saugiai ir apgalvotai, injekcijos nekelia pavojaus žmogaus sveikatai ir išvaizdai. Raumenų atrofija negalima, nes raumenys blokuojami tik trumpam laikotarpiui ir pilnai atsistato 3-12 mėnesių laikotarpiu.
Apsinuodijimas toksinu – Toks scenarijus taip pat mažai tikėtinas, nes profesionaliose klinikose naudojami tik labai mažos preparato dozės, kurios suleidžiamos į raumenis, atsakingus už mimikos raukšlių formavimąsi.

Mitai apie neurotoksiną – kuo tikėti?

Injekcijos – daug diskusijų iššaukianti tema. Visi esame matę neįtikėtinų pavyzdžių, kuomet žmonės, piktnaudžiaudami injekcijomis ar rinkdamiesi nepatyrusius gydytojus neatpažįstamai pakeičia savo veido bruožus ir ima skųstis veido raumenų atrofija ir kitomis komplikacijomis.
Kai daromos saugiai ir apgalvotai, injekcijos nekelia pavojaus žmogaus sveikatai ir išvaizdai. Raumenų atrofija negalima, nes raumenys blokuojami tik trumpam laikotarpiui ir pilnai atsistato 3-12 mėnesių laikotarpiu.
Apsinuodijimas toksinu – Toks scenarijus taip pat mažai tikėtinas, nes profesionaliose klinikose naudojami tik labai mažos preparato dozės, kurios suleidžiamos į raumenis, atsakingus už mimikos raukšlių formavimąsi.

Prakaitavimui

Apie procedūrą

Botulino toksino injekcijos yra puiki išeitis žmonėms, kuriuos vargina gausus prakaitavimas ir jo palydovai – nemalonus kvapas, fizinis ir psichologinis diskomfortas. Šios problemos itin vargina šiltuoju metų sezonu, dėl to patiriamas diskomfortas tik stiprėja – dėl gausaus prakaitavimo vengiama
viešų vietų ir susibūrimų.
Prakaito gamyba stabdoma suleidus botulino injekciją į probleminę vietą (delnai, pažastys ar padai), taip slopinami nerviniai impulsai prakaito liaukose.

Kam skirta?

Įvairaus amžiaus vyrams ir moterims, kenčiantiems nuo hiperhidrozės (perteklinio prakaitavimo), taip pat vengiantiems viešų vietų ir susibūrimų dėl gausesnio prakaitavimo.

Gydymo kursas

1 procedūra. Po 6–12 mėn. rekomenduojama procedūrą kartoti.

Rezultatai

Neprakaituojantys delnai, padai ir pažastys, didesnis pasitikėjimas savimi ir dingę kompleksai dėl
nemalonaus kvapo ar dėmių pažastyse.

DUK apie botulino toksiną

Kaip atliekama injekcija?
Botulinas leidžiamas specialiais švirkštais naudojant itin ploną adatą. Priklausomai nuo norimo efekto ir kiekvieno žmogaus anatomijos ypatumų daromos nuo 3 iki keliolikos injekcijų. Kadangi suleidžiamas labai mažas tirpalo kiekis, injekcijos į veidą yra neskausmingos.
Padidėjusio prakaitavimo gydymui botuliną galima leisti į pažastis, delnus ir padus. Šiais atvejais injekcijų kiekis ir atitinkamai vaisto dozė yra didesni. Diskomfortui sumažinti tokios injekcijos gali būti atliekamos sukėlus atitinkamos srities nejautrą. Neurotoksinas medicinoje naudojamas jau daugiau
kaip 30 metų, o kasmet pasauliniu metu atliekama daugiau nei 5,5 milijono injekcijų;
Kada injekcijų rinktis nederėtų?
Kaip ir kiekvienas medicininis preparatas, neurotoksinas turi kontraindikacijas, t.y. atvejus, kuomet injekcijos gali būti pavojingos ir yra nerekomenduojamos. Pagrindiniai atvejai:

  • Uždegimas ar infekcija injekcijos srityje;
  • Kraujo krešėjimo sutrikimai;
  • Lėtinės plaučių ar inkstų ligos;
  • Raumenų ir nervų funkcijų sutrikimai;
  • Nėštumo ir žindymo laikotarpis;
  • Antibiotikų, raminamųjų ir kitų panašių preparatų vartojimas.
Ko tikėtis po injekcijos?
Iškart po procedūros injekcijų vieta bus paraudusi, gali perštėti, tačiau šie simptomai praeina per 10-15 minučių. Maksimalus rezultatas išrysškėja po 10-14 dienų, o pirmieji po 3-4 parų. Svarbu pabrėžti, jog maždaug 4-6 valandas po procedūros reikia išlikti vertikalioje padėtyje, t.y. negalima gulėti. Pirmąsias dienas injekuotos vietos negalima masažuoti, tinti, nerekomenduojama vartoti alkoholį, degintis saulėje ar mėgautis kaitra karštose voniose, saunose ir pan.
Injekcijos gali būti reguliarios, tačiau patariama tai daryti ne dažniau nei kas 4 mėnesius. Šias injekcijas taip pat galima derinti su mezoterapija, hialurono rūgšties injekcijomis, lazeriu ir kitomis procedūromis nuo raukšlių.
Kokios raukšlės gydomos botulino injekcijomis?
Horizontalios kaktos  – nuostabos, vertikalios tarpuakio – pykčio ir „žąsų kojelės“ išorinėse akių kampuose – juoko. Rečiau botulinas naudojamas smulkioms vertikalioms lūpų raukšlėms išlyginti. Kitos veido raukšlės, pavyzdžiui lūpų-nosies gydomos hialurono užpildų injekcijomis.
Ar suleidus botulino mano raukšlės visiškai išnyks?
„Išjungus“ tam tikrus veido raumenis raukšlės arba visiškai išsilygina, arba pasidaro gerokai mažiau pastebimos. Kiekvienu konkrečiu atveju efektas priklauso nuo keleto dalykų: raukšlių gilumo, odos amžiaus ir kitų savybių, pavyzdžiui, storio, drėgnumo, taip pat nuo suleistos dozės. Tenka pripažinti,
kad tik jaunesnėje odoje esančios negilios arba vidutinio gilumo raukšlės išnyksta visiškai. Labai gilios raukšlės pasidaro žymiai mažiau pastebimos, tačiau visiškai panaikinti tokioms raukšlėms gali būti reikalingos papildomos „užpildo“ (hialurono) injekcijos.
Ar gali tokios injekcijos išlyginti raukšles vyresnio, 60-70 metų amžiaus, žmonėms?
Priklausomai nuo raukšlių gilumo jos arba išnyksta arba tampa mažiau pastebimos. Tikėtina, kad vyresnio amžiaus žmogaus raukšlės bus gilesnės, tačiau šiuo atveju svarbesnis lieka odos amžius, o ne pacientų metų skaičius.
Ar šios injekcijos vienodai tinka ir vyrams, ir moterims?
Botulino toksino injekcijos daromos tiek vyrams, tiek moterims. Kadangi vyrų raumenys dažniausiai būna stipresni, paprastai reikalinga didesnė vaisto dozė.
Ar aplinkiniai pastebės, kad man buvo suleista botulino?
Aplinkiniai tikrai pastebės, kad atrodote jauniau. Galima parinkti tokią botulino dozę, kuri arba visiškai „išjungs“ kaktos ir antakių judesius, arba tik juos susilpnins. Suprantama, kad ir poveikis raukšlėms bus atitinkamas. Leidžiantis botuliną pirmą kartą patartina pradėti nuo mažesnės dozės. Jeigu suleista dozė nesukels Jūsų norimo efekto, bet kada galima padaryti papildomų injekcijų. Svarbu atminti: botulinas naudojamas daugiausiai kaktos, tarpuakio (nosies) ir „žąsų kojelių“- išoriniuose akių kampuose esančioms raukšlėms išlyginti. Pagrindiniai mimikos judesiai – juokas, akių primerkimas, lūpų,
skruostų judesiai suleidus botulino nepasikečia.
Kaip ilgai veikia botulinas?
Priklausomai nuo suleistos dozės ir Jūsų veido raumenų stiprumo efektas trunka nuo 3 iki 6 mėnesių. Praėjus 2-3 dienoms po suleidimo pastebėsite, kad suraukti antakius/kaktą tampa sunkiau. Vėliau net ir labai stengiantis judesiai pasidaro vos pastebimi. Galutinis efektas  ir atitinkamai poveikis raukšlėms
pasireiškia po maždaug 2 savaičių.
Kur dingsta botulinas iš veido per tuos 6 mėnesius?
Botulino toksinas yra vaistas, kurio veikimas pasibaigia per 4-6 mėnesius. Vėliau jis suyra audiniuose ir pašalinamas iš organizmo natūraliu keliu.
Ar praėjus pusei metų, raukšlės vėl pasidaro tokios pat gilios kaip prieš injekciją?
Vaisto poveikis nyksta palaipsniui, taip pat ir raukšlės nebeatliekant botulino injekcijų pamažu pasiekia buvusį gulį.
Ar yra procedūros „garantinis“ laikotarpis, ar būtų pakartota procedūra nesulaukus tinkamo efekto?
Norimas efektas ir atitinkamai preparato dozė aptariami konsultacijos metu. Galutinis preparato poveikis pasireiškia po maždaug 2 savaičių, t.y. raumenys, į kuriuos suleista vaisto, arba susitraukia silpniau, arba visiškai nustoja susitraukti. Pirmuoju atveju, jeigu poveikis raukšlėms nepakankamas, galima kartoti injekcijas. Paprastai papildoma dozė būna gerokai mažesnė. Antruoju atveju labai gilios raukšlės gali būti lyginamos į jas suleidžiant užpildo: vieno iš hialurono rūgšties preparatų.
Kuo skiriasi hialuronas nuo botulino toksino?
Botulino toksinas yra biologiškai aktyvi medžiaga sukelianti raumenų, į kuriuos jo suleista, silpnumą arba paralyžių. Hialurono rūgšties preparatai nėra biologiškai aktyvūs. Tai yra medžiagos, panašios į natūraliai odoje esančią hialurono rūgštį, jos naudojamos kaip užpildas padidinti tūriui.
Ar galima botuliną leistis nuolat keletą ar keliolika metų iš eilės?
Taip. Nepastebėta, kad vartojant botulino toksino preparatus ilgesnį laiką atsirastų kokių nors nepageidaujamų reiškinių.
Ar ilgą laiką naudojus botulino injekcijas, pvz., 3 metus, ir po to nutraukus, oda neatrodys prasčiau negu prieš injekcijas, „negyva“?
Vartojant botuliną ilgesnį laiką jokių specifinių pokyčių odoje nebuvo pastebėta.
Ar botulinas tinka alergiškiems žmonėms? Širdies ir kitomis ligomis sergantiems žmonėms?
Jeigu asmeniui botulino toksino injekcija sukeltų alerginę reakciją, daugiau vartoti šio vaisto nebebūtų galima. Širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems žmonėms botulinas pavojaus nesukelia.
Koks yra botulino šalutinis poveikis?
Bendrinių organizmo pasėkmių nepastebima dėl mažo botulino toksino kiekio naudojamo injekcijoms. Kaip ir bet kokio kito preparato, injekcijos vieta gali būti kurį laiką skausminga, retai gali atsirasti mėlynių.
Botulino toksino poveikį gali sustiprinti kai kurie nervų-raumenų funkciją veikiantys vaistai. Jeigu vartojate tokius vaistus, pavyzdžiui, raumenų relaksantus, būtina apie tai įspėti gydytoją.
Kokį nepageidaujamą poveikį gali turėti botulinas mano išvaizdai?
Geras rezultatas gydant botulino injekcijomis labai priklauso nuo tikslaus dozavimo ir vaisto leidimo technikos. Todėl labai svarbu, kad injekcijas atliktu kompetentingas gydytojas, gerai išmanantis veido anatomiją ir vaisto veikimo ypatumus.
Vis dėlto žmogus yra individualus, todėl ir poveikis kiekvienu atskiru atveju gali būti šiek tiek kitoks. Preparato leidžiama tam tikrose taškuose siekiant paveikti tik tuos raumenis ar jų dalis kurie sąlygoja raukšlių atsiradimą. Nepageidaujamas estetinis rezultatas gali pasireikšti tuomet, kad vaistas iš
suleidimo vietos „nukeliauja“ toliau nei tikimasi. Tokio atvejo pavyzdys yra: Asimetrija – ramybės būsenos veidas atrodo normaliai, tačiau keliant antakius vienas pakyla aukščiau lyginant su kitu.  Nei vieno iš mūsų veidas nėra idealiai simetriškas, todėl tokios situacijos reikalauja „taisymo“, t.y. papildomos injekcijos, tik retais atvejais.
Vokų nusileidimas, taip vadinamas „pavargęs veidas“ – atsiranda kuomet preparatas pasiskirsto raumenyse per toli į šonus nuo suleidimo vietos. Kadangi į nepageidaujamą vietą „nukeliauja“ nedidelis kiekis vaisto, ši problema išsisprendžia per keletą savaičių savaime.
Ar galima panaudojus vienos rūšies botuliną pereiti prie kitos?
Taip galima. Nebuvo pastebėta, kad preparato pakeitimas sukeltų kokių nors problemų.
Kaip atliekama injekcija?
Botulinas leidžiamas specialiais švirkštais naudojant itin ploną adatą. Priklausomai nuo norimo efekto ir kiekvieno žmogaus anatomijos ypatumų daromos nuo 3 iki keliolikos injekcijų. Kadangi suleidžiamas labai mažas tirpalo kiekis, injekcijos į veidą yra neskausmingos.
Padidėjusio prakaitavimo gydymui botuliną galima leisti į pažastis, delnus ir padus. Šiais atvejais injekcijų kiekis ir atitinkamai vaisto dozė yra didesni. Diskomfortui sumažinti tokios injekcijos gali būti atliekamos sukėlus atitinkamos srities nejautrą. Neurotoksinas medicinoje naudojamas jau daugiau
kaip 30 metų, o kasmet pasauliniu metu atliekama daugiau nei 5,5 milijono injekcijų;
Kada injekcijų rinktis nederėtų?
Kaip ir kiekvienas medicininis preparatas, neurotoksinas turi kontraindikacijas, t.y. atvejus, kuomet injekcijos gali būti pavojingos ir yra nerekomenduojamos. Pagrindiniai atvejai:

  • Uždegimas ar infekcija injekcijos srityje;
  • Kraujo krešėjimo sutrikimai;
  • Lėtinės plaučių ar inkstų ligos;
  • Raumenų ir nervų funkcijų sutrikimai;
  • Nėštumo ir žindymo laikotarpis;
  • Antibiotikų, raminamųjų ir kitų panašių preparatų vartojimas.
Ko tikėtis po injekcijos?
Iškart po procedūros injekcijų vieta bus paraudusi, gali perštėti, tačiau šie simptomai praeina per 10-15 minučių. Maksimalus rezultatas išrysškėja po 10-14 dienų, o pirmieji po 3-4 parų. Svarbu pabrėžti, jog maždaug 4-6 valandas po procedūros reikia išlikti vertikalioje padėtyje, t.y. negalima gulėti. Pirmąsias dienas injekuotos vietos negalima masažuoti, tinti, nerekomenduojama vartoti alkoholį, degintis saulėje ar mėgautis kaitra karštose voniose, saunose ir pan.
Injekcijos gali būti reguliarios, tačiau patariama tai daryti ne dažniau nei kas 4 mėnesius. Šias injekcijas taip pat galima derinti su mezoterapija, hialurono rūgšties injekcijomis, lazeriu ir kitomis procedūromis nuo raukšlių.
Kokios raukšlės gydomos botulino injekcijomis?
Horizontalios kaktos  – nuostabos, vertikalios tarpuakio – pykčio ir „žąsų kojelės“ išorinėse akių kampuose – juoko. Rečiau botulinas naudojamas smulkioms vertikalioms lūpų raukšlėms išlyginti. Kitos veido raukšlės, pavyzdžiui lūpų-nosies gydomos hialurono užpildų injekcijomis.
Ar suleidus botulino mano raukšlės visiškai išnyks?
„Išjungus“ tam tikrus veido raumenis raukšlės arba visiškai išsilygina, arba pasidaro gerokai mažiau pastebimos. Kiekvienu konkrečiu atveju efektas priklauso nuo keleto dalykų: raukšlių gilumo, odos amžiaus ir kitų savybių, pavyzdžiui, storio, drėgnumo, taip pat nuo suleistos dozės. Tenka pripažinti,
kad tik jaunesnėje odoje esančios negilios arba vidutinio gilumo raukšlės išnyksta visiškai. Labai gilios raukšlės pasidaro žymiai mažiau pastebimos, tačiau visiškai panaikinti tokioms raukšlėms gali būti reikalingos papildomos „užpildo“ (hialurono) injekcijos.
Ar gali tokios injekcijos išlyginti raukšles vyresnio, 60-70 metų amžiaus, žmonėms?
Priklausomai nuo raukšlių gilumo jos arba išnyksta arba tampa mažiau pastebimos. Tikėtina, kad vyresnio amžiaus žmogaus raukšlės bus gilesnės, tačiau šiuo atveju svarbesnis lieka odos amžius, o ne pacientų metų skaičius.
Ar šios injekcijos vienodai tinka ir vyrams, ir moterims?
Botulino toksino injekcijos daromos tiek vyrams, tiek moterims. Kadangi vyrų raumenys dažniausiai būna stipresni, paprastai reikalinga didesnė vaisto dozė.
Ar aplinkiniai pastebės, kad man buvo suleista botulino?
Aplinkiniai tikrai pastebės, kad atrodote jauniau. Galima parinkti tokią botulino dozę, kuri arba visiškai „išjungs“ kaktos ir antakių judesius, arba tik juos susilpnins. Suprantama, kad ir poveikis raukšlėms bus atitinkamas. Leidžiantis botuliną pirmą kartą patartina pradėti nuo mažesnės dozės. Jeigu suleista dozė nesukels Jūsų norimo efekto, bet kada galima padaryti papildomų injekcijų. Svarbu atminti: botulinas naudojamas daugiausiai kaktos, tarpuakio (nosies) ir „žąsų kojelių“- išoriniuose akių kampuose esančioms raukšlėms išlyginti. Pagrindiniai mimikos judesiai – juokas, akių primerkimas, lūpų,
skruostų judesiai suleidus botulino nepasikečia.
Kaip ilgai veikia botulinas?
Priklausomai nuo suleistos dozės ir Jūsų veido raumenų stiprumo efektas trunka nuo 3 iki 6 mėnesių. Praėjus 2-3 dienoms po suleidimo pastebėsite, kad suraukti antakius/kaktą tampa sunkiau. Vėliau net ir labai stengiantis judesiai pasidaro vos pastebimi. Galutinis efektas  ir atitinkamai poveikis raukšlėms
pasireiškia po maždaug 2 savaičių.
Kur dingsta botulinas iš veido per tuos 6 mėnesius?
Botulino toksinas yra vaistas, kurio veikimas pasibaigia per 4-6 mėnesius. Vėliau jis suyra audiniuose ir pašalinamas iš organizmo natūraliu keliu.
Ar praėjus pusei metų, raukšlės vėl pasidaro tokios pat gilios kaip prieš injekciją?
Vaisto poveikis nyksta palaipsniui, taip pat ir raukšlės nebeatliekant botulino injekcijų pamažu pasiekia buvusį gulį.
Ar yra procedūros „garantinis“ laikotarpis, ar būtų pakartota procedūra nesulaukus tinkamo efekto?
Norimas efektas ir atitinkamai preparato dozė aptariami konsultacijos metu. Galutinis preparato poveikis pasireiškia po maždaug 2 savaičių, t.y. raumenys, į kuriuos suleista vaisto, arba susitraukia silpniau, arba visiškai nustoja susitraukti. Pirmuoju atveju, jeigu poveikis raukšlėms nepakankamas, galima kartoti injekcijas. Paprastai papildoma dozė būna gerokai mažesnė. Antruoju atveju labai gilios raukšlės gali būti lyginamos į jas suleidžiant užpildo: vieno iš hialurono rūgšties preparatų.
Kuo skiriasi hialuronas nuo botulino toksino?
Botulino toksinas yra biologiškai aktyvi medžiaga sukelianti raumenų, į kuriuos jo suleista, silpnumą arba paralyžių. Hialurono rūgšties preparatai nėra biologiškai aktyvūs. Tai yra medžiagos, panašios į natūraliai odoje esančią hialurono rūgštį, jos naudojamos kaip užpildas padidinti tūriui.
Ar galima botuliną leistis nuolat keletą ar keliolika metų iš eilės?
Taip. Nepastebėta, kad vartojant botulino toksino preparatus ilgesnį laiką atsirastų kokių nors nepageidaujamų reiškinių.
Ar ilgą laiką naudojus botulino injekcijas, pvz., 3 metus, ir po to nutraukus, oda neatrodys prasčiau negu prieš injekcijas, „negyva“?
Vartojant botuliną ilgesnį laiką jokių specifinių pokyčių odoje nebuvo pastebėta.
Ar botulinas tinka alergiškiems žmonėms? Širdies ir kitomis ligomis sergantiems žmonėms?
Jeigu asmeniui botulino toksino injekcija sukeltų alerginę reakciją, daugiau vartoti šio vaisto nebebūtų galima. Širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems žmonėms botulinas pavojaus nesukelia.
Koks yra botulino šalutinis poveikis?
Bendrinių organizmo pasėkmių nepastebima dėl mažo botulino toksino kiekio naudojamo injekcijoms. Kaip ir bet kokio kito preparato, injekcijos vieta gali būti kurį laiką skausminga, retai gali atsirasti mėlynių.
Botulino toksino poveikį gali sustiprinti kai kurie nervų-raumenų funkciją veikiantys vaistai. Jeigu vartojate tokius vaistus, pavyzdžiui, raumenų relaksantus, būtina apie tai įspėti gydytoją.
Kokį nepageidaujamą poveikį gali turėti botulinas mano išvaizdai?
Geras rezultatas gydant botulino injekcijomis labai priklauso nuo tikslaus dozavimo ir vaisto leidimo technikos. Todėl labai svarbu, kad injekcijas atliktu kompetentingas gydytojas, gerai išmanantis veido anatomiją ir vaisto veikimo ypatumus.
Vis dėlto žmogus yra individualus, todėl ir poveikis kiekvienu atskiru atveju gali būti šiek tiek kitoks. Preparato leidžiama tam tikrose taškuose siekiant paveikti tik tuos raumenis ar jų dalis kurie sąlygoja raukšlių atsiradimą. Nepageidaujamas estetinis rezultatas gali pasireikšti tuomet, kad vaistas iš
suleidimo vietos „nukeliauja“ toliau nei tikimasi. Tokio atvejo pavyzdys yra: Asimetrija – ramybės būsenos veidas atrodo normaliai, tačiau keliant antakius vienas pakyla aukščiau lyginant su kitu.  Nei vieno iš mūsų veidas nėra idealiai simetriškas, todėl tokios situacijos reikalauja „taisymo“, t.y. papildomos injekcijos, tik retais atvejais.
Vokų nusileidimas, taip vadinamas „pavargęs veidas“ – atsiranda kuomet preparatas pasiskirsto raumenyse per toli į šonus nuo suleidimo vietos. Kadangi į nepageidaujamą vietą „nukeliauja“ nedidelis kiekis vaisto, ši problema išsisprendžia per keletą savaičių savaime.
Ar galima panaudojus vienos rūšies botuliną pereiti prie kitos?
Taip galima. Nebuvo pastebėta, kad preparato pakeitimas sukeltų kokių nors problemų.
citydent
Justina Vaičiulėnaitė

Veido chirurgė

REGISTRUOTIS
+37064446909

Justina Vaičiulėnaitė
Veido chirurgė

Consent Preferences