facebook

Profesionali burnos higiena

  Šypsena – tai lyg mūsų vizitinė kortelė, o kad ji būtų daili, dantys turi išlikti sveiki ir gražūs. Todėl labai svarbu juos prižiūrėti ir puoselėti jau išdygus pirmajam dantukui. Tėvelių vaidmuo šioje vietoje yra labai svarbus. Jie turi pradėti rūpintis tuo vos išdygus pirmam pieniniam dančiui, juk nuo jų priklauso nuolatinių dantų būklė.
Tinkama burnos higiena yra profilaktinė priemonė padedanti išvengti dantų ėduonies, palaikanti sveikas dantenas ir leidžianti ilgiau džiaugtis sveikais savais dantymis. Deja, vien individualiosios burnos higienos (kada mes patys dantis valomės dantų šepetėliu su pasta, tarpdančių šepetėliu, vieno danties šepetėliu, tarpdančių siūlu ir naudojame burnos skalavimo skysčius) neužtenka. Kad ir kaip kruopščiai stengiamės tai daryti kasdien idealios dantų švaros patys pasiekti negalime. Apnašos lieka ant tolimųjų ir liežuvinių dantų paviršių ar dantų vagelėse. Šių vietų dantų šepetėlio šereliai nepasiekia. Todėl yra svarbu atlikti profesionaliąją burnos higiena, o šią procedūrą atlieka burnos higienistas odontologiniame kabinete. Prieš atliekant visas kitas odontologinias procedūras (karieso gydymą, dantų šalinimą, protezavimą, periodontologines operacijas, dantų balinimą, ortodontinį gydymą) taip pat rekomanduojama atlikti profesionaliąją burnos higieną, kad užtikrintume gerą vėliau atliekamų procedūrų kokybę.

Profesionaliosios burnos higienos svarba:
Minkštas, baltas apnašas susiformuoja dėl maisto likučių, seilių ir burnoje nuolat gyvenančių mikroorganizmų. Apnašoms ilgiau užsilikus, jose besikaupiančios bakterijos pradada išskirti rūgštį, burnos pH krenta ir prasideda danties audinių mineralinių medžiagų netekimas. To pasekoje, silpnėja dantų paviršius, susidaro palankios sąlygos kariesui vystytis ir ertmėms formuotis.
Minkštas apnašas ilgainiui veikiamas seilių mineralizuojasi (kietėja) ir taip susidaro dantų akmenys. Tai tarsi įvairaus dydžio ir spalvos (nuo šviesios iki tamsiai rudos) kalkių sluoksnis dengiantis dantų kaklelius prie dantenų ribos.
Tiek minkštas tiek kietas apnašas dirgina dantenas. Jos tampa paraudusios, paburkusios, vos prisilietus kraujuoja, atsiranda jautrumas ir skausmas. Per ilgesnį laiką, nepašalinus šios problemos dantenų audinys pradeda nykti, vėliau prasideda žandikaulio alveolinio kaulo (kuriame įsitvirtina dantys) nykimas, galiausiai dantis tampa paslankus ir mes jo netenkame.
Burnos kvapas, bendra organų būklė, plombų, protezų, implantų, breketų ilgas tarnavimas – visa tai taip pat priklauso tiek nuo kokybiškos individualiosios, tiek nuo reguliariai atliekamos profesionaliosios burnos higienos.

Kaip atliekama profesionali burnos higiena?

Pacientui atliekam apžiūra ir įvertinama bendra burnos ir dantų būklė.

I ETAPAS

Dantų minkštos ir kietos apnašos šalinamos specialiu šveicarišku EMS ultragarsiniu skaleriu  kurio galvutė vibruoja itin dideliu dažniu taip atskeldama akmenis nuo dantų paviršiaus.

burnos higiena vilnius ultragarsiniu skaleriu

Rankiniais itin aukštos kokybės American Eagle instrumentais pašalinami akmenys kurie yra sunkiai pasiekiamose vietose.

Burnos higiena rankiniais instrumentais

II ETAPAS

Stipria srove į danties paviršių purškiami su vandeniu ir oro srove sumaišyti perlų milteliai („Air Flow“ metodas). Jo dėka yra šalinamos pigmentinės apnašos, kurios susikaupia nuo kavos, tabako, arbatos ar kitų dažančių produktų. Šis metodas ypatingas tuo, kad danties paviršius veikiamas per atstumą, todėl nepažeidžiami kietieji danties audiniai ir dantenos.

Burnos higiena vilnius su soda

Naudojami originalūs KaVo Pearl milteliai yra daugiau nei įprasti mechaninio valymo milteliai – jų šarminis poveikis apsaugo nuo dantų ėduonies ir mažina dantenų uždegimo tikimybę. Šių miltelių dalelės nėra aštrios todėl nebraižo dantų paviršiaus. Po šios procedūros dantys pašviesėja ir įgauna natūralų baltumą.

Burnos higiena vilniuje su soda KaVo pearls

III ETAPAS

Dantų polyravimas su šepetėliu, polyru ir poliravimo pasta. Taip dantų paviršius tampa lygus, blizgus ir švelnus.

Po kiekvienos procedūros pacientas yra mokomas kaip taisyklingai reikia valyti dantis ir parenkamos tinkamos individualiosios burnos higienos priemonės.

Esant dideliam dantenų kraujavimui, uždegimui ar periodontitui (periodontitas – tai liga, kurios metu uždegimas pažeidžia dantį supančius audinius: dantenas, periodonto raištį, cementą, alveolės kaulą) atliekamas tik 1 etapas- Sudėtinga burnos higiena be poliravimo ir apnašų valymo soda. Po to pacientui paskiriamas gydymas (nuo 7 iki 14 dienų) ir paskiriamas papildomas vizitas profesionaliajai burnos ertmės higienai. Esant dantenų uždegimui, kraujavimui ar periodontitui „Air Flow“ metodo bei poliravimo taikyti negalima, esant didelei uždegimo išplitimo rizikai.  Procedūra trunka 30-60 minučių. Esant jautriems dantims procedūrą galima atlikti su nejautra kuri kainuoja 10 eurų.(1 karpulė antra karpulė +5 Eur )
Profesionali burnos higiena, rekomenduojama atlikti ne rečiau kas 6 mėnesius ( priklausomai nuo paciento burnos būklės ).

Atliekant profesionalią burnos higienos procedūrą yra ne tik pagerinama bendra burnos sveikata (sumažėja kraujavimas, patinimas, pašviesėja dantys, atgaivinama burnos ertmė), bet ir diagnozuojamos jau esamos ar gresiančios dantų ir dantenų ligos. Tokiais atvejais pacientui iš karto rekomenduojama speciali priežiūra ar gydymas.
Dantų ir dantenų ligos daro neigiamą poveikį visam mūsų organizmui, todėl svarbu, kad pastovūs, apsilankymai pas burnos higienistą ir gyd. odontologą taptų įpročiu.

PAPILDOMA PASLAUGA – FLUORO APLIKACIJA ATLIEKANT PROFESIONALIĄ BURNOS HIGIENOS PROCEDŪRĄ JUMS KAINUOS TIK 5 Eur.

Fluoro aplikacija:

Fluoro  želėje yra 1,23% fluorido jonų ,o rūgštinė terpė (pH 4) užtikrina greitą ir efektyvų
fluorido pasisavinimą vos per 60 sekundžių.

Klinikiniai fluoro aplikacijos privalumai:
– padidina emalio atsparumą rūgštims;
– sumažina apnašų susidarymą;
– pagreitina remineralizaciją

burnos higiena vilniuje fluoro aplikacija Fluoro aplikacija burnos higiena Fluoro aplikacija kapa burnos higiena

Mūsų odontologijos klinikoje profesionalią burnos higieną atlieka burnos priežiūros specialistės – higienistės Justina Narinyan , ir Otilija Mitkutė
Po burnos higienos procedūros būsite maloniai nustebinti natūraliai šviesia šypsena, komforto ir švaros pojūčiu burnoje.
Šiuo metu mūsų klinikoje galioja Speciali kaina  kurios metu profesionali burnos higiena kainuoja tik 75 Eur. Speciali kaina galioja Iki 2024.06.30.

 

Kainos

Profesionali burnos ertmės higiena (su apnašų valymu soda AIR-FLOW metodu) Speciali kaina 75 Eur
Akmenų valymas ultragarsiniu skaleriu 45 Eur
Sudėtinga burnos higiena be poliravimo soda be apnašų valymo soda 60 Eur
Apnašų valymas AIR-FLOW metodu 45 Eur
Pilnas dantų poliravimas 45 Eur
Individualios burnos higienos mokymas (breketų, protezų, implantų priežiūra) 45 Eur
Fluoro gelio aplikacija (visų dantų) 5 Eur
Danties dengimas fluoro laku 10 Eur

 

Mūsų tikslas – Jūsų sveika ir graži šypsena!

City-Dent Odontologijos klinika Vilniuje, T. Ševčenkos g. 12.
Maloniai Jūsų laukiame ir kviečiame registruotis telefonu +370 644 46909

Visos dantų gydymo paslaugos atliekamos išsimokėtinai.  Dirbame su sveikatos draudimais