elektroninis pastas   facebook nuoroda   google plus nuoroda   pintrest nuoroda

Estetinių plombų priežiūros atmintinė

Plombavimo dieną:
Nevartoti dažančių maisto produktų (juodos kavos, burokėlių, raudono vyno ir pan.), nesidažyti lūpų.
Nesibaiminkite, jei sunkiai tariate kai kuriuos garsus ar pastebėjote kalbos pakitimus. Burnos ir veido prisitaikymas prie atsiradusių pasikeitimų gali tęstis iki dviejų savaičių.

Kontrolinė apžiūra po dviejų savaičių (-/+ 10 min.).
Plombuojant jūsų dantys buvo izoliuoti drėgmei nelaidžia sistema – koferdamu, todėl išdžiūvo ir šiek tiek pakeitė spalvą. Po to dvi savaites dantys atgauna drėgmę ir keičią spalvą, todėl tik po dviejų savaičių bus matomas estetinio plombavimo rezultatas (dantų spalva, plombų kraštinis sukibimas, gleivinės būklė ir pan.). Be to, apžiūros metu gydytojas odontologas, atsižvelgiant į objektyvias Jūsų pastabas, gali pasiūlyti atlikti estetinių plombų korekciją.

Estetiškai plombuotų dantų priežiūra.

Dėl gausausdažančių maisto produktų vartojimo estetinės plombos gali kaupti pigmentinį apnašą, tačiau tai dažniausiai pastebima gerokai mažiau lyginant su natūraliais dantymis. Siekdami sumažinti pigmentinio apnašo kaupimąsi, saikingai vartokite dažančius maisto produktus (kaip kava, arbata, sojos padažas, kario prieskoniu pagardintas maistas, mėlynės, raudonas vynas ir pan.). Atkreipiame dėmesį, kad dėl rūkymo restauracijos taip pat gali įgauti pilkšvą pigmentinį apnašą.

Patartina naudoti:
  Dantų pastą – mažo abrazyvumo dantų pstą (BlanX, R.O.C.S. ir kt. ) Šias dantų pastas galite įsigyti vaistinėse.
  ! Nenaudokite :
  ! balinančių dantų pastų – jų sudėtyje yra rųgščių: Natrio rūgštusis karbonadas, citrinų rūgštis – tai subraižo estetinių plombų paviršių (pvz.: ,,Colgate, baking soda”, ,,Blend-a-med, soda bicarbonate”, ,,Aquafresh, bicarbonate of soda” );
  ! pastų su chlorheksidinu (pvz.: ,,Lacalut sensitive”) – sudaro tamsų apnaša;
  ! pastų su soda (natrio bikarbonatu) ir žolelėmis (pvz.: ,,Paradontax original”) – braižo plombų paviršių, todėl estetinės plombos praranda blizgesį, gali kaupti pigmentinį apnašą;
  Dantų šepetuką - vidinio medium ar minkšto soft kietumo. Elektriniai šepetėliai Jums padės masažuoti dantenas. Naudokite vertikalius sukamuosius (venkite horizontalių)
Valymo judesius.
  Tarpdančių siūlą – patartina vaškuotą ir naudoti kasdien; esant didesniems tarpams tarp dantų, po protezais, breketais - įvairaus dydžio tarpdančių šepetukus, dantenų krasto šepetukus.
  Skalavimo skystį – mažina mikroorganizmų kiekį, gerina burnos ertmės kvapą. Patartina be alkoholio, kad apsaugotume nuo restauracinių medžiagų ir gleivinės dehidratacijos (vandens netekimo). Be to, alkoholis gali minkštinti estetines plombas ir skatinti jų mikropralaidumą.
  Natrio fluoridą – atkreipkite dėmesį, kad dantų pastos ir burnos skalavimo skyščio sudėtyje būtų natrio fluoridas, o ne alavo fluoridas (ang. ‘’Stannous fluoride’’) arba parūgštintas fosfato fluoridas (ang. ‘’Acidulated phosphate fluoride’’)

Jei gydytojo nuožiūra Jums buvo skirtos apsauginės kapos ant dantų (pvz.: dėl bruksizmo – nesąmoningo dantų griežimo naktį) estetinių restauracijų apsaugai būtina kapą užsidėti kiekvieną naktį.
Venkite kąsti kietus maisto produktus ir medžiagas ( vaisių kauliukus, kaulus, keptą duoną, butelių kamščius ir pan.). Tai suteikia papildomą krūvį ir dantys gali nuskilti, jeigu dantys jautrūs - dantų jautrumui sumažinti naudoti specialų dantų kremą .
Padidėjus dantų jautrumui, pastebėjus jų spalvos pakitimus, įskilus ar nuskilus plomboms, atsiradus skausmui ir pan. neatidėliotinai kreipkitės į mūsų kliniką.

  Mūsų partneriai

  Lizingo bendrovės:

medlizingo  mokilizingas  ukio

Sveikatos draudimo kompanijos:

seba  if  ergo  gj download

Teritorinės ligonių kąsos:

   vtlk ptlk ktlk    

Registracija +37064446909
Darbo laikas: I-V 8:00-20:00 VI 8:00-16:00