Dantų balinimas LED diodine šviesa odontologijos klinikoje City-Dent

  Dantų balinimas tai dantų priežiūros procedūra, kuri atkuria natūralią danties spalvą arba net suteikia keletu tonų šviesesnį atspalvį.

  Pas visus žmones dantų spalva yra skirtinga ir ji priklauso nuo genų, žmogaus mitybos bei bendros jo organizmo sveikatos būklės. Jų patamsėjimui daro įtaką įvairios maiste esančios medžiagos bei bakteriniai pigmentai. Vartojant antibiotikus yra pažeidžiamas dantų emalis, tuomet atsiranda dėmių, tokiu būdu dantis praranda savo natūralią spalvą ir blizgesį. Raudonasis vynas, gėrimai, kuriuose yra naudojami dažikliai, kava, arbata taip pat sudaro neigiamą poveikį natūraliam dantų spalvos atspalviui. Tabakas yra labiausiai kenkiantis dantų išvaizdai nes jame yra itin stiprus pigmentas kuris, suteikia gelsvą ar rusvą atspalvį. Žmogus turi labai daug įpročių daromų kasdien, kurie sudaro įtaką ne tik dantų natūraliai spalvai, bet ir bendrai burnos ertmės higienos būklei.Šiuolaikinės odontologijoje taikomos technologijos pacientams natūralų dantų baltumą padeda susigrąžinti greitai ir saugiai.

  Mūsų odontologijos klinikoje City-Dent dantų balinimas atliekamas naudojant LED diodinės šviesos balinimo akseleratorių.

LED diodinės šviesos balinimo akseleratoriaus veikimas:

  Viena iš pagrindinių balinamosios medžiagos sudedamųjų dalių vandenilio peroksidas (H2O2). Vandenilio peroksidas ant danties paviršiaus, apšviestas LED diodine šviesa skyla į vandenį (H2O) ir laisvąjį deguonį (O).Jis yra labai aktyvus chemiškai ir besioksiduodamas suskaido didelius organinius junginiu į žymiai mažesnius. Emalio viduje esančios didelės molekulės kurios yra pigmentuoti spalvoti junginiai, paveiktos laisvojo deguonies suskyla į trumpesnes, savyje turinčias anglies, grandines. Tokiu būdu spalvoti junginiai tampa bespalviai ir taip dantis išbąla.Kad galėtumėme įvertinti paciento natūralią dantų spalvą naudojame specialias atspalvių paletes. Naudojantis jomis yra nustatomas atlikto balinimo veiksmingumas prieš ir po balinimo.

Dantų balinimo LED šviesa odontologijos klinikoje privalumai

  Estetika- balinantis dantis odontologijos klinikoje LED lempos pagalba apšviečiamas ir balinamas visas vizualiai matomas dantų paviršius, dantys bala tolygiau, nei balinantis namuose savarankiškai;
  Saugumas- procedūros metu profesionali burnos priežiūros specialistė- higienistė kruopščiai uždės dantenų apsaugą, parinks tinkama balinimo gelio koncentraciją ir valdys visus balinimo etapus;
  Greitis- akivaizdžiai baltesne šypsena galėsite džiaugtis iškart po apie valandą truksiančios procedūros;

Prieš atliekant balinimo procedūrą:

  Prieš atliekant dantų balinimo procedūrą yra būtina pasikonsultuoti su odontologu arba burnos higienistu. Jis parenka tinkamiausią dantų balinimo metodą ir numatyto galimus rezultatus po balinimo.Prieš procedūrą yra įvertinami burnos audiniai ir dantų būklė bei nustatomos priežastys kurios pakeitė jų spalvą. Prieš atliekant dantų balinimo procedūrą būtinai turi būti atlikta profesionali burnos higienos procedūra, kad ant dantų paviršiaus nebūtų likę jokių apnašų kurios galėtų įtakoti balinimo kokybę ir spalvos tolygumą. Balinimą galima atlikti tik sveikiems ir užplombuotiems dantims, nes kitaip jie taps labai jautrūs.

Dantų balinimo LED šviesa procedūra:

  Kruopščiai įvertinama visų dantų ir burnos audinių būklė, nustatomi dantų spalvos pakitimai, išsiaiškinamos galimos spalvos pasikeitimo priežastys;
  Nustatomas dantų atspalvis prieš procedūrą, kad neliktų dėmių bei apnašų sluoksnio, dantys švariai nuvalomi ir nupoliruojami fluoro turinčia pasta;
  Ant dantenų užtepama gingival barrier system medžiaga, kuri kietinama Helio lempa suformuoja dantenų apsauga;

  Dantų balinimas vyksta naudojant naujos kartos dvikomponentį balinimo gelį dvigubame švirkšte – Heydent Next. Pagrindinė balinančioji medžiaga yra 35% vandenilio peroksidas, kurio aktyvavimui naudojamas natrio hidroksido šarmas. Hydent gelis turi neutralų pH, todėl pasiekiamas minimalus dantų jautrums, arba jo visiškas jo išvengimas.

  Balinimo mišinys užtepamas ant dantų 1-2 mm storio sluoksniu;
  Visas padengtas paviršius šviečiamas LED diodine lempa (kadangi ši lempa turi galimybę pasirinkti nuo silpno iki intensyvaus režimo, tokiu būdu yra sukeliamas mažesnis dantų jautrumas, tai pat ji neišskiria visiškai jokio žalingo Ultravioletinio spinduliavimo) tokiu būdu atliekamos 2-3 sesijos po 10 min.;
  Tuomet gelis yra nuplaunamas, ir nuimama dantenų bei lūpų apsauga;
  Po balinimo procedūros yra nustatomas dantų atspalvis;
  Dantys yra padengiami geliu, kuris stiprina danties emalį;
pacientui paaiškinamos visos rekomendacijos kurių rekomenduojama laikytis po dantų balinimo procedūros, kad jų baltumas išliktų kuo ilgesnį laiką.

Po dantų balinimo LED šviesa:

Po profesionalaus dantų balinimo pacientas 48 valandas turėtų stengtis vengti tabako gaminių, dantis dažančio maisto (raudono vyno, gėrimų turinčių dažiklių savyje, burokėlių, kavos, juodos arbatos ir pan). Apie parą po procedūros dantys gali būti jautrūs.
Teisingi burnos higienos įpročiai, pastovi dantų priežiūra ir sveikas gyvenimo būdas puikiai ir ilgai padeda išlaikyti natūralų dantų baltumą po balinimo procedūros.

Dantų balinimas nerekomenduojamas:

Nerekomenduojama atlikti dantų balinimą kai yra stipriai nusidėvėjęs emalis, pasireiškiąs dantenų uždegimas, ar periodontitas.
Patariama procedūrą atidėti nėščiosioms, maitinančioms moterims, asmenims iki 18 metų.
Pastaba: Dantų plombos ir karūnėlės iš keramikos ar metalo balinant spalvos nekeičia. Todėl pacientai turi įvesrtinti būsimą spalvų neatitikimą.


Šiuo metu mūsų klinikoje galioja Speciali kaina  kurios metu dantų balinimas klinikoje kainuoja tik 150 Eur. Speciali kaina galioja Iki 2021.05.31

Mūsų odontologijos klinikoje dantų balinimo klausimais konsultuoja ir balinimo procedūras atlieka burnos priežiūros specialistė – higienistė Asta Vasalauskaitė

City-Dent Odontologijos klinika Vilniuje naujamiestyje T.Ševčenkos g.12

Maloniai Jūsų laukiame ir kviečiame registruotis telefonu 8-644-46909

Dantų balinimo procedūra

Odontologijos klinikos City-Dent burnos priežiūros specialistė- higienistė Indrė Šimonėlė TV3 žiniose supažindina visuomenę su dantų priežiūros priemonėmis.

Visos dantų gydymo paslaugos atliekamos išsimokėtinai.  Dirbame su Vilniaus, Kauno, Panevėžio ligonių kasomis.  Dirbame su sveikatos draudimais